BMC PB Classic External Results
Milton Keynes
5 Jun 21
800 1500 3000 1500SC 2000SC 1500SCW 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2
Mixed 1500m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
104:35.31Alexander DidaskalouPBU15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:29.064:29.06
114:35.88Henry WebbPBU17M Chiltern4:35.884:35.88
124:37.32Jack HedderlyPBU17MDave RaganBasingstoke & Mid Hants4:35.504:35.50
Mixed 1500m G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.67Rowan Shearer U17MDavid CrippsWest Suffolk4:18.84:18.8
24:32.18Bradley Andrews-CallecPBU15MChris DoreyJersey4:26.14:26.1
34:36.06Ellie LoosleyPBU17WRichard ParkCambridge & Coleridge4:36.064:36.06
44:36.46Jordan PearlmanPBU15M Shaftesbury Barnet4:36.464:36.46
54:39.18Jenny LeggatePBU17WRichard ParkCambridge & Coleridge4:39.184:39.18
64:42.21Louie PaddisonPBU15MJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:36.534:36.53
74:45.24Jack Phillpotts U15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:41.184:41.18
84:45.76Joshua EdwardsPBU17MSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:45.764:45.76
94:45.80Joe DayPBU20M Chiltern4:45.804:45.80
104:47.42Ruben Kelly U17M Herts Phoenix4:42.194:42.19
114:49.02Oliver Cresswell U15MTracey DunnBirchfield H4:41.234:41.23
124:55.35Samuel Colley U15MPatrick McgrathCookham4:46.504:46.50
Mixed 1500m H
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:43.97Abigail ReidPBU15WJohn StowWoodford Green Essex Ladies4:41.084:41.08
24:45.94Molly ShoreyPBU15W City of Plymouth4:45.944:45.94
34:46.22George HawkinsPBU15M Dacorum & Tring4:31.84:31.8
44:46.66Lara TurnerPBU15WShane SmithKettering4:46.664:46.66
54:48.00Thomas TaylorPBU15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:45.584:45.58
64:49.94Laura Chance U15WPat GallagherWestbury/Yate4:44.64:44.6
74:52.03Jemima DaveyPBU13WShane SmithKettering4:48.14:48.1
84:52.69Jenny CritchleyPBU17W Bicester4:52.694:52.69
94:53.20Lily Slack U15W Tonbridge4:50.984:44.81
104:53.79Madeleine ShortSBU20WDavid PringCity of Norwich4:53.794:46.07
114:56.51Jacqueline Heller U15WPatrick McgrathCookham4:44.314:44.31
124:57.77Kate Price U17WPhillip KissiBlackheath & Bromley4:55.994:44.25
135:00.90Max Jeffery U13M West Suffolk4:48.74:48.7
145:01.11Imogen HadleySBU17WPhillip KissiBlackheath & Bromley5:01.114:56.00
Mixed 1500m I
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:46.79Demi LockerPBU17WVince WilsonCharnwood4:44.024:44.02
24:49.10Sophie JacobsPBU15WJames BennettMK Distance Project4:47.244:47.24
34:52.43William RigbyPBU15M Jersey4:52.434:52.43
44:54.57Madeleine Pearce U15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:49.354:49.35
54:55.19Niamh McLoughlin U20WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:45.84:45.8
64:57.43William Coles U13M Carmarthen4:54.664:52.71
75:01.64Iris Courtney U17W Wimborne/Millfield Sch4:50.24:50.2
85:02.88Estelle Lowe U13W Westbury/Yate4:55.64:55.6
95:04.85Callum BleazardSBU17MPatrick McgrathCookham5:04.855:02.42
105:05.71Angus BlackburnPBU15M Cookham5:05.715:05.71
115:11.59Shakila Keable U15W Reigate Priory5:07.85:07.8
Mixed 1500m J
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.27Maxwell NewmanPBU15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:41.114:41.11
24:50.01Kitty Shepherd-CrossSBU20W MK Distance Project4:50.014:35.54
34:52.27George CarneyPBU15M Jersey4:45.84:45.8
44:55.04Millie FreelandPBU17WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:52.594:52.59
55:00.33Elizabeth AtkinsonPBU17W Jersey5:00.335:00.33
65:00.45Elias SkaarupPBU15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:37.434:37.43
75:00.47Milly DungerPBU15WAlex StantonBedford & County4:49.84:49.8
85:02.55Lyla DanobregaPBU15WAlex StantonBedford & County4:55.04:55.0
95:04.37Ellen Cooper U20WMichael TaylorWycombe4:58.44:55.97
105:05.43Alice Fearn U15WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley4:57.564:57.56
115:06.92Kiki Webb U17WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:02.025:00.46
125:10.24Georgie YorkPBU20W Absolute Tri5:10.245:10.24
135:12.09Isla Hall U13W Jersey5:01.55:01.5
145:16.12Lucy Hall U20W Bracknell AC5:00.135:00.13
Mixed 1500m K
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:56.55Posie ShawPBU13WColin GodfreyShaftesbury Barnet4:54.794:54.79
24:57.03Eleanor PearcePBU13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes4:57.034:57.03
35:06.33Isabel MansleyPBU17W Cambridge & Coleridge5:01.405:01.40
45:10.87Emily AldersonSBU20WSteve PerkinChiltern/Loughborough Students5:10.875:06.39
55:11.06Megan HopePBU17WDave RaganBasingstoke & Mid Hants5:11.065:11.06
65:17.31Hannah Woolley U17WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:14.175:08.77
75:17.76Blas Rivero-Stevenet U13MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:08.865:08.86
85:43.12Daniel Carruthers U15M Chiltern5:22.15:15.65
Mixed 1500m L
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:07.02Kate PomerleauPBU15W Daventry5:00.85:00.8
25:09.82Jack TwiningPBU13M Northampton5:09.825:09.82
35:14.50Will Inman U17MJohn SkevingtonWreake & Soar Valley5:12.995:12.99
45:17.07Emily WilliamsPBU17W Vale of Aylesbury4:55.74:55.7
55:18.23Amy CooperSBU15WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:18.235:12.29
65:18.38Georgina HalfheadSBU20W Abingdon5:18.385:13.60
75:19.40Eve Rowley U17WStephen RobinsonSaffron AC5:11.685:03.36
85:27.96Daniel Wood U15M Rugby & Northampton/Northampton5:15.635:15.63
95:31.07Jessica VainesPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes5:31.075:31.07
105:34.96Jocelyn DaviesPBU15WSteve PerkinChiltern5:32.35:32.3
115:42.03Soraya LockwoodSBU20WSteve PerkinChiltern5:42.035:12.22
Mixed 1500m M
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:16.62Oliver WilsonPBU15M Bedford & County5:00.05:00.0
25:25.02Imogen PierrePBU13W Northampton5:22.15:22.1
35:28.15Libby Freeland U13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:23.165:23.16
45:28.74Jasmine Christmas U13WRichard ParkCambridge & Coleridge5:17.25:17.2
55:30.70Eva Bartlett U15W Cookham5:20.055:20.05
65:40.94Alice O'LearyPBU15WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:40.945:40.94
75:41.64Grace Colley U13WPatrick McgrathCookham5:34.035:34.03
85:43.23Erin Carney U15W Vale Royal5:31.695:31.69
95:52.15Lexi O'Leary U13WSharon EdghillMarshall Milton Keynes5:48.045:48.04
105:57.55Daisy Robbins U15W City of Portsmouth5:46.85:32.40
 
Mens 3000m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:16.24Oliver SmartPBU20M Tavistock Run Project8:16.248:16.24
28:17.20Will BarnicoatPBU20M Windsor Slough Eton & Hounslow8:17.208:17.20
38:25.87Dylan CaseyPBU20M Ireland8:25.878:25.87
48:27.94Dafydd JonesPBU20MCarol JonesCarmarthen8:27.838:27.83
58:28.58Joe PonterPBU20MDave LeeTaunton8:25.748:25.74
68:38.99Liam Rawlings U20MColin LancasterShrewsbury8:19.738:19.73
78:41.31Jenson ConnellPBU20MRichard MasseyMansfield8:41.318:41.31
88:42.08Solomon Okrafo-SmartPBU17M Absolute Tri8:42.088:42.08
98:44.59Lloyd SheppardPBU20MBleddyn JonesCardiff8:32.418:32.41
108:45.38William Newcombe U20MMark VileCambridge & Coleridge8:40.888:40.88
118:45.88Johnny LivingstonePBU20M Exeter8:30.808:30.80
128:47.64Benjamin Peck U17M St. Edmund Pacers8:30.008:30.00
138:48.65Samuel Burnell U20MMike DunphyDacorum & Tring8:41.568:41.56
148:50.91Ethan GearPBU20MSteve FuryMedway & Maidstone8:50.918:50.91
158:51.18Pierce Clisham U20MDavid DixCoventry8:45.488:45.48
168:51.50Jake WilsonSBU17MAndrew CarterVale Royal8:51.508:34.57
178:52.13Tom TylerPBU20MNicholas GarnerRugby & Northampton8:52.138:52.13
188:52.22Daniel MellingPBU20MChris McGeorgeMorpeth/Loughborough Students8:52.228:52.22
198:52.77James WardlePBU20MGraham MoffattRushcliffe8:38.318:38.31
Mens 3000m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:45.63Liam StonePBU20MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow8:39.878:39.87
28:50.90Jack SmallPBU20M Ashford AC8:50.338:50.33
38:52.11James Vaughan U20MTracey DunnBirchfield H8:45.88:45.8
48:53.36Hayden GearPBU17MSteve FuryMedway & Maidstone8:53.368:53.36
58:53.83Raphael Rivero-StevenetPBU20MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow8:53.838:53.83
68:55.62Samuel GreensteinPBU17MColin GodfreyShaftesbury Barnet8:55.628:55.62
79:05.76Caleb StephensonPBU20MJoanna Louise EvansCleethorpes9:05.769:05.76
89:06.28James PeckSBU17M St. Edmund Pacers9:06.289:02.4
99:07.80Jack RosePBU20MBarry HearnMarshall Milton Keynes9:07.809:07.80
109:10.21Caleb O'Neill U17MAndrew HobdellHerts Phoenix8:56.998:56.99
119:13.17Isaac MouldPBU20M Cirencester/Swindon9:13.179:13.17
129:15.61Oliver MillsPBU20MDerek DarnellHuntingdonshire9:12.69:12.6
139:40.97Lucas Mansell U17MShane SmithKettering9:28.379:28.37
149:44.23Noah CampionPBU17M Bedford & County9:44.239:44.23
159:49.12Joel DoyeSBU20MJohn StowWoodford Green Essex Ladies9:49.129:41.87
Womens 3000m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:50.05Emily ShawPBU20WBob SmithWimborne9:43.389:43.38
29:55.87Lauren McNeil U20WRichard MasseyMansfield9:48.979:48.97
310:01.75Olivia MartinPBU17WBernard WilkinsAbingdon10:01.7510:01.75
410:03.12Lizzy EdgePBU20W Rushcliffe10:03.1210:03.12
510:20.25Freya Stapleton U20WKyle BennettShaftesbury Barnet9:47.689:47.68
610:30.63Ashleigh Willis U20WKevin TobinSwansea10:29.6410:23.78
Mixed 3000m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:13.61Tom ChandlerPBU20MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:06.969:06.96
29:23.05Tom EmeryPBU17MSteve PerkinChiltern9:23.059:23.05
39:23.67Henry EvansPBU17M Newport H9:23.679:23.67
49:24.28Lewis EdgePBU20M Rushcliffe9:24.289:24.28
59:26.84Ross DoranPBU20M Highgate9:24.399:24.39
69:27.69James OrrellPBU20M Huntingdonshire9:27.699:27.69
79:28.18Louis ButtrickPBU17M Rushcliffe9:14.379:14.37
89:28.91Alex BishopPBU17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:28.919:28.91
99:39.91James Winship U17M Bracknell AC9:23.199:23.19
109:41.94Arthur AnsellPBU17M Orion9:41.949:41.94
119:44.12Finlay Kirk U20MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:35.479:24.55
129:48.09Casper WhitewoodPBU17MChris DoreyJersey9:23.89:23.8
1310:05.35Kian Nicholson U17MBarry HearnMarshall Milton Keynes9:59.899:59.89
1410:25.13Jemima Ridley U17WPatrick McgrathCookham10:20.6210:20.62
1510:27.06Fern Kimber U20WMark PauleyPoole AC10:12.910:12.9
Mixed 3000m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
110:22.48Grace MilnesPBU17WMike DunphyDacorum & Tring10:15.210:15.2
210:51.50Sophie Lomas U17WStuart FlackEpsom & Ewell10:36.3710:36.37
310:52.12Madeleine JacksPBU17W Rugby & Northampton10:52.1210:52.12
410:56.92Anna PalmerPBU17WSteve FuryMedway & Maidstone10:49.8610:49.86
511:10.42Alicia Bushell U20WSteve PerkinChiltern11:02.7710:52.1
611:11.00Charlotte Docwra U17WSteve PerkinChiltern10:50.2610:50.26
711:11.29Birdie PaynePBU17W Wimborne11:11.2911:11.29
811:12.29Grace MansonPBU17W Mansfield11:12.2911:12.29
911:57.10Hollie MasefieldPBU17W Jersey11:57.1011:57.10
1012:32.84Ella HughesPBU17W Jersey12:32.8412:32.84
 
Mens 1500m SC A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:34.49Luke Birdseye U17MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:25.454:25.45
25:11.02Max WinfieldPBU17MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet5:11.025:11.02
35:23.40Zac Taylor U17M Horwich/Lancashire Schs4:57.94:57.9
45:27.60Steffan DaviesPBU17MNeil ThomasCarmarthen5:27.605:27.60
 
Womens 1500m SC A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:59.05Alex AlstonPBU20M Bedford & County5:59.055:59.05
26:04.89Jai SispalPBU20MChris JacksonLeamington6:04.896:04.89
36:05.88Tom HealPBU20MDave LeeTaunton6:02.926:02.92
46:10.12Max NicollePBU20MNick TaylorVale of Aylesbury/Millfield Sch6:06.976:06.97
56:15.28Freddie Truman-WilliamsPBU20MMike DunphyDacorum & Tring6:15.286:15.28
66:18.63Stephen Kerfoot U20M Bristol & West6:14.686:14.68
76:30.58Finlay Ward U20M Rugby & Northampton6:16.386:16.38
86:44.47Sam Mannings U20MDean MillerHalesowen6:40.06:40.0
97:04.15Louis PetersonPBU20MGeorge HarrisonChiltern7:04.157:04.15
 
Mens 2000m SC A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:01.86Martha Collings U20WSteven GillinghamWoking4:54.544:54.54
25:06.73Imogen KingPBU20WBarry HearnMarshall Milton Keynes5:06.735:06.73
35:07.75Morgan SquibbSBU20WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:58.734:58.73
45:11.43Ailbhe BarnesSBU20WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:11.435:11.12
55:12.39Lizzy IngramPBU20W Yeovil/Wells City5:09.895:09.89
65:16.29Emily HathawaySBU20WJeremy SothcottShaftesbury Barnet5:16.295:10.88
75:16.92Olivia McDonaldSBU20WSue GoodeGuildford & Godalming/Worthing5:16.925:08.19
85:18.39Maisy Rose U20WJason MarchantDartford H5:09.355:07.74
95:20.76Gabriella MartinPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:17.135:17.13
105:21.07Holly HendersonPBU17WSteve PerkinChiltern5:13.345:13.34
115:31.25Anya EvansPBU20W Yeovil5:23.735:23.73
125:31.47Lily WilliamsPBU17WDarryn McAteeNewport H/Gloucestershire Schs5:24.755:24.75
135:34.91Rosie TimlockSBU20WJohn SkevingtonWreake & Soar Valley5:34.915:27.74
145:39.97Abbie Henderson U17WSteve PerkinChiltern5:18.455:18.45
155:59.69Carys FirthPBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:54.475:54.47
166:11.87Charlotte Bridger U17WRichard ParkCambridge & Coleridge6:10.86:10.8
Page: 1 2