BMC Regional Races External Results
Eltham
22 May 24
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.82James McMurray SENMDeborah SteerSt. Albans AC/St. Albans Striders/Brunel Uni Londo1:49.231:46.96
21:52.73John Howorth SENMLuke GunnTeam Bath/Birmingham Uni1:50.651:49.67
31:52.80Keeran SriskandarajahPBU20MJames McDonaldHerne Hill/Trinidad & Tobago1:52.801:52.80
41:53.35Ted HigginsSBSENMMark HookwayTonbridge1:53.351:51.91
51:53.86Ethan CurranPBU20MVince GoldingBrighton Phoenix1:52.841:52.84
61:56.17Andrew ShawSBSENM St. Albans AC/St. Albans Striders/Oxford Uni1:56.171:53.88
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.09Franklin ShepherdSBU20M Medway & Maidstone1:53.631:53.63
21:55.53Alexander FriendPBU23MPatrick GahaganHavering1:55.531:55.53
31:56.12Joel DoyePBU23MJohn StowWoodford Green Essex Ladies1:56.121:56.12
41:56.13Callum LillPBU20M Basildon1:56.131:56.13
51:56.42Kyron-Bailee Burke U20M Croydon1:56.151:56.15
61:56.78Harry SwindellsPBSENMBruce WarrenBrighton Phoenix1:56.051:56.05
71:59.57Hendri VersterPBU17MMike ReevesBlackheath & Bromley1:58.521:58.52
82:00.75Alexis Delaney U17M Belgrave1:59.431:59.43
800m C (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.26Lilah UnwinSBU20WDavid MillsReigate Priory2:11.902:09.25
22:17.31Lola Sutton U20W Medway & Maidstone2:15.592:15.59
32:20.79Leah Kyriacou U17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:20.252:20.25
42:26.00Amelie Airey U20WMartin AireyCrawley2:20.512:20.51
52:30.45Meredith CumminsPBU15WMark NewellCambridge H2:28.922:28.92
62:33.24Evie De Bruyn U15W Blackheath & Bromley2:29.112:29.11
72:33.43Sophia MoorePBU23W Bexley2:33.432:33.43
82:36.38Sophie Ansell U17W Bexley2:33.402:33.40
92:41.76Mei Eden-GreenSBU17W Kent2:41.762:38.48
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:52.00Joseph ScanesPBU17MMike ReevesBlackheath & Bromley3:52.003:52.00
23:52.25Joseph Young SENM Highgate3:49.653:49.65
33:52.77Owen WallekPBU20MBruce WarrenBrighton Phoenix3:52.453:52.45
43:55.30Samuel StapleyPBU20MBruce WarrenBrighton Phoenix3:55.303:55.30
53:59.32Alexander MiddletonPBU20MMike ReevesBlackheath & Bromley3:59.323:59.32
64:00.37Benjamin ConnollyPBU23MBruce WarrenBrighton Phoenix3:57.713:57.71
74:00.91Nathan Buckeridge U23M Crawley4:00.244:00.24
84:04.12Arun Khursheed U17MAdam ClaytonBrighton & Hove4:00.504:00.50
94:04.76Samuel AtkinsPBSENMPatrick GahaganHavering/St. Mary's Uni4:04.764:04.76
104:05.48Harrison FraserPBU20M Tonbridge/Kent Schs4:05.484:05.48
114:14.80Edward Whiting SENMMick WoodsBedford & County/St. Mary's Uni4:02.693:59.98
1500m A (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:19.57Oliver CookPBU17M Cambridge H4:19.574:19.57
24:21.75Andrew Pickett V40M Dartford H/Loughborough Students/Southern Counties4:19.493:57.58
34:29.31Chloe Sharp SENW Blackheath & Bromley/Kent Uni4:26.964:25.83
44:29.54Morgan SquibbSBU23WAndy FrankishBlackheath & Bromley/St. Mary's Uni4:29.544:26.09
54:34.95Charlotte Alexander U23WLuke GunnTonbridge/Birmingham Uni4:29.854:27.6
64:44.07Allegra MasseyPBU20WDavid WilkinsonThames Valley4:42.944:42.94
75:09.91Lauren Nichols SENWMick WoodsBedford & County/St. Mary's Uni4:42.914:35.34